سود دلالی برنج چقدر است؟ +جدول

درحال حاضر در سطح شهر تهران سود دلالی فروش برنج به دو تا ۳۲ درصد می‌رسد.

درحال حاضر قیمت انواع برنج در بازار تهران نسبت به قیمت عمده فروشی آن در بازار گیلان و مازندران و خوزستان حدود چندین درصد گران‌تر است.
اکنون در بازار خرده فروشی تهران برنج هاشمی درجه یک با خرده بالای ۱۰ درصد و زیر خرده ۱۰ درصد به یک قیمت خرید و فروش می‌شود. درحالی که قیمت آنها در بازار عمده فروشی حدود ۱۰ درصد تفاوت قیمت دارد. در خصوص طارم محلی نیز وضعیت به همین منوال است.

به گفته علیرضا مه‌پیما، کارشناس برنج دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی در بازار خرده فروشی به ندرت برنج با کیفیت عرضه می‌شود.
وی توضیح داد: برنج‌هایی که در بازار کنونی عرضه می‌شود عمدتا مخلوطی از برنج‌های ایرانی است که با نام برنج درجه یک عرضه می‌شود.
البته علی‌پور، یکی از تولیدکنندگان برنج در گیلان گفت: در بازار گیلان و مازندران نیز برنج مخلوط عرضه ‌می‌شود ولی در هنگام فروش با نام طارم اصل یاصدری و هاشمی ممتاز به فروش می‌رود.
وی معتقد است: بی نظمی در بازار برنج منجر به ضرر و زیان کشاورزان می‌شود. چون آنها محصول اصلی را با قیمت ارزان می‌فروشند و در نهایت خریدار نهایی محصول گران بی‌کیفیت مصرف می‌کند.
اما مه‌پیما علت تفاوت قیمت برنج در تهران با بازارهای عمده فروشی را ناشی از هزینه حمل، هزینه کیسه‌های بسته بندی و بخشی دیگری را ناشی از سودجویی رده دوم فروشندگان خواند. به گزارش اقتصادی نیوز، به گفته وی هزینه حمل برای هر کیلو برنج بسته به حجم آن حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان است. هزینه بسته‌بندی نیز چیزی حدود ۱۰۰ تومان برای کیسه‌های نایلنی و ۴۰۰ تومان برای کیسه‌های بزرگتر در هر کیلو است.

کارشناس برنج دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی افزود: در واقع هزینه جانبی از ۲۵۰ تا ۶۰۰ برای هر کیلو است. مابقی نیز سود فروشنده دوم است. براساس اطلاعات موجود حداقل سود خاص دلالان بازار برنج از دو درصد تا ۳۲ درصد در تناوب است.

قیمت انواع برنج دربازار عمده فروشی–گیلان،مازندران وخوزستان وخرده فروشی تهران

انواع محصول  برنج

 

عمده فروشی

 

خرده فروشی

 

تفاوت قیمت عمده فروشی و خرده فروشی

 

 سود بر مبنای کسر

 

 هزینه حداکثری

 

۶۰۰ تومانی  

 

هاشمی- با خرده کمتر از ۱۰ درصد

 

۶۵۰۰

 

۸۵۰۰

 

۲۰۰۰

 

۱۶%

 

هاشمی- با خرده بالاتر از ۱۰ درصد

 

۶۲۰۰

 

۸۵۰۰

 

۲۳۰۰

 

۱۸%

 

طارم محلی- با خرده بالاتر از ۱۰ درصد

 

۶۲۰۰

 

۸۵۰۰

 

۲۳۰۰

 

۲۰%

 

طارم محلی- با خرده کمتر از ۱۰ درصد

 

۶۶۰۰

 

۷۹۰۰

 

۲۱۰۰

 

۱۷%

 

علی کاظمی – صدری درجه یک

 

۵۷۰۰

 

۸۰۰۰

 

۲۳۰۰

 

۲۱%

 

دم سیاه– صدری درجه یک

 

۷۵۰۰

 

۹۵۰۰

 

۲۰۰۰

 

۱۴%

 

زده دم – صدری درجه یک

 

۷۳۰۰

 

۹۱۰۰

 

۱۸۰۰

 

۱۳%

 

حسن سرا– صدری درجه یک

 

۶۸۰۰

 

۸۷۰۰

 

۱۹۰۰

 

۱۵%

 

بی‌نام- درجه دو

 

۵۴۰۰

 

۶۶۰۰

 

۱۲۰۰

 

۹%

 

چمپا- درجه دو جنوب

 

۴۶۰۰

 

۵۲۰۰

 

۷۰۰

 

۲%

 

فجر- پرمحصول

 

۴۱۰۰

 

۶۹۰۰

 

۲۸۰۰

 

۳۲%

 

خزر- پرمحصول

 

۴۳۰۰

 

۶۵۰۰

 

۲۲۰۰

 

۲۵%

 

شیرودی- پرمحصول

 

۳۵۰۰

 

۵۵۰۰

 

۲۰۰۰

 

۲۵%

 

شفق – پرمحصول جنوب

 

۳۵۰۰

 

۵۵۰۰

 

۲۰۰۰

 

۲۵%

 

قیمت به تومان

یکی فکر در “سود دلالی برنج چقدر است؟ +جدول

 1. با سلام
  برای دسترسی به فروشنده های برنج و تجهیزات کاشت برنج در سراسر کشور به سایت به برنج بازار سر بزنید

 2. من خرم آباد هستم.لرستان.اینجا منطقه ای هست ب اسم ویسیان ک برنجش از نوع دم سیاه هستش تا کیلویی ۱۵ هزارتومنم معامله میشه ولی خدایی کیفیتش عالیه و نمیشه مقایسه کرد.ی کیلوش ی کیسه از این برنجای کیسه ای میارزه

 3. دوستان عزیز سلام
  سال نو ۱۳۹۷ مبارک
  بنده اهل ساری هستم. کشاورزی میکنیم. برنجمون در یکی از بهترین مناطق شمال کشت میشه. برنج طارم درجه یک. فقط کافیه یکبار امتحان کنید. عطر و بوش کل ساختمون رو میگیره. براتون نمونه رایگان میفرستم تا اگه راضی بودید سفارش بدید. قیمتشم خیلی مناسبه.
  موفق باشید

 4. سلام دوستان…خسته نباشید…نظرات شمارو خوندم و گفتم با این شرایطی که این سایت توضیح داده بد نیست این مطلب رو بزارم…من خودم بچه ی کشاورزم…اهل ساری هستم…تو روستا زندگی میکنم و منو پدرم گشاورزی میکنیم و شغل دیگه ای هم نداریم…به چند تا از دوستان در مشهد برنج میدم و برنج رو تضمینی میدم…برنج اصل طارم هاشمی شمال رو میدم با قیمت ۱۱ الی ۱۲ هزار تومن به ازای هر کیلو…تاکید میکنم که برنجی که در اختیارتون میزارم با کیفیت ترین برنج بازار…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *