جدیدترین وضعیت کیفی سواری‌های داخلی

رده‌بندی کیفی خودروهای سواری تولیدی در دی ماه امسال منتشر شد.

براساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان تولیدی در دی ماه امسال، خودروی تیبا با ۵۷٫۶ نمره منفی در رتبه نخست قرار دارد.

پس از آن سایپا ۱۳۱ تولیدی سایپا با ۷۷٫۱ نمره منفی در رتبه دوم و سایپا ۱۳۱ تولیدی پارس خودرو با ۷۸٫۵ نمره منفی در رتبه سوم قرار دارد.

رتبه چهارم رده‌بندی نیز با ۸۰ نمره منفی در اختیار سایپا ۱۳۲ قرار گرفته است. ام‌وی‌ام ۱۱۰ نیز با ۸۳ نمره منفی در رتبه آخر قرار دارد.

اما در گروه خودروهای در سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان دو خودروی پارس تندر و تندر ۹۰ اتومات با ۲۰٫۵ نمره منفی مشترکا در رتبه نخست قرار دارند. پس از آن تندر ۹۰ پارس خودرو با ۲۰٫۶ نمره منفی در رتبه دوم و تندر ۹۰ ایران خودرو با ۲۰٫۷ نمره منفی در رتبه سوم قرار گرفته است.

رتبه چهارم با ۲۱٫۸ نمره منفی در اختیار ۲۰۶ صندوق‌دار و رتبه پنجم با ۲۲٫۷ نمره منفی در اختیار پژو ۲۰۶ است. رانا با ۲۴ نمره منفی در رتبه ششم و ام‌وی‌ام ۳۱۵ جدید با ۴۸٫۷ نمره منفی در رتبه هفتم قرار گرفته است.

پژو پارس با ۵۰ نمره منفی در رتبه هشتم قرار دارد. دو خودروی ام‌وی‌ام ۵۳۰ و لیفان ۶۲۰ نیز مشترکا با ۵۱ نمره منفی در رتبه نهم قرار گرفته‌اند. رتبه دهم با ۵۱٫۳ نمره منفی در اختیار پژو ۴۰۵ تولیدی ایران خودرو خراسان و رتبه یازدهم با ۵۱٫۷ نمره منفی در اختیار سمند است.

پژو ۴۰۵ تولیدی ایران خودرو با ۵۲ نمره منفی در رتبه دوازدهم، پژو پارس ایران خودرو مازندران با ۵۳٫۳ نمره منفی در رتبه سیزدهم و تیبا ۲ با ۵۷٫۱ در رتبه چهاردهم قرار دارد.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان نیز خودروی جک اتوماتیک با ۴۴٫۷ نمره منفی در رتبه نخست قرار دارد. ام‌وی‌ام x33 جدید با ۴۵٫۳ نمره منفی در رتبه دوم و جک با ۴۷٫۱ نمره منفی در رتبه سوم قرار گرفته است.

رتبه‌های چهارم و پنجم نیز به ترتیب با ۵۰ و ۵۹٫۴ نمره منفی در اختیار لیفان x60 و وولیکس c30 است.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۷۵ تا صد میلیون تومان نیز خودروی سراتو با ۱۶٫۹ نمره منفی قرار دارد.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی بالاتر از صد میلیون تومان نیز خودروی سوزوکی گراند ویتارا با ۱۶٫۴ نمره منفی قرار گرفته است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *