کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز

بازار فلزات طلایی که چند روزی است با پافشاری بر روند افزایشی و با اثر پذیری از دو متغییر اونس جهانی و دلار داخل شاهد رشد قیمتها بود، امروز با عقبگردی که در پی کاهش دو متغییر اصلی این بازار صورت گرفت ارزش هر مثقال طلای ۱۷ عیار را تا سطح ۴۳۳ هزار تومان پایین آورد.

البته با دوام نیاوردن روند کاهشی ارزش دلار و بازگشت آن به بهای ۳۱۶۲ تومان، بهای فلزات طلایی نیز افزایش یافت اما با غلبه ی اثر افت طلای جهانی این رشد محدود و نسبت به روز گذشته ۲ هزار تومان کسر داشت.

انتشار گزارش مربوط به بهبود وضعیت خرده فروشی در آمریکا طی ماه مارس قیمت اونس جهانی را با کاهش روبرو کرد و بهای طلا در ساعاتی به زیر مرز ۱۳۰۰ تومان سر خورد که البته بحران سیاسی اوکراین از ریزش بیشتر قیمتها جلوگیری کرد و حتی کارشناسان با توجه به بحران اوکراین و انتظار سرمایه گذاران نسبت به کاهش بیشتر شاخص سهام آمریکا روزهای صعودی را برای این فلز زرد رنگ پیش بینی می کنند.

این گزارش حاکیست، بازار ارز امروز را با افت و خیز دلار و سایر ارزهای شاخص سپری کرد که البته دامنه ی این نوسان محدود و دلار با قرار گرفتن بر بهای ۳۱۵۸ تومان، روز افزایشی دیگری را به پایان رساند.

شایان ذکر است، بازار سکه نیز به دنبال بازار ارز و طلا با نوسان همراه شد که در نهایت ارزش هر قطعه سکه بهار آزادی در طرح امامی و قدیم به ۹۷۹ و ۹۷۸ هزار تومان رسید.گفتنی است، هر نیم و ربع سکه هم به بهای ۵۳۰ و ۳۱۵ هزار تومان و هر سکه ۱ گرمی به نرخ ۲۰۵ هزار تومان در بازار دست یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *