۲۰ بورس بزرگ دنیا را بشناسید

۲۰ بورس بزرگ دنیا را بشناسید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سایت ویژوآل کاپیتالیست، اینفوگرافی۲۰ بورس بزرگ دنیا را منتشر کرد.

 

این در حالی است که در تمام دنیا، بورس نیویورک را به عنوان مهم ترین بازار دارای سهام شرکت های کوچک به اصطلاح بلو چیپ می شناسند.

 

بر اساس این گزارش، شرکت های بزرگی مثل وال مارت، برکشایر، اکسون موبیل، کوکاکولا در کنار شرکت های کوچک، از شرکت های ثبت شده در بورس نیویورک هستند و ارزش این بازار را به ۲۰ تریلیون دلار رسانده است.

 

اما باید دید باقی بورس های بزرگ دنیا نیز در کدام رتبه قرار گرفته اند.

 

بر این اساس، بورس های بزرگ دنیا از لحاظ ارزش بازار، شرکت های ثبت شده، و قدمت فعالیت مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

20 بورس بزرگ دنیا را بشناسید

قدیمی ترین بورس

 

بین ۲۰ بورس بزرگ دنیا، قدیمی ترین بورس در فرانکفورت قرار گرفته است. مدارک به وجود آمده نشان میدهد در قرون وسطی و در قرن یازدهم، نخستین بورس در منطقه فرانکفورت دیده شده و این کشور مهم ترین منطقه برای تجارت و داد و ستد قلمداد شده است.

 

در واقع تولد بورس های اوراق بهادار در سال ۱۵۸۵ میلادی در این کشور هنگامی صورت گرفت که تاجران تصمیم به ایجاد نرخ ثابت ارز گرفتند.

 

بیشترین میزان شرکت های ثبت شده

 

بورس اوراق بهادار بمبئی که در سال ۱۸۷۵ میلادی به عنوان نخستین بورس آسیایی تأسیس شد دارای ۵ هزار و ۷۴۹ شرکت ثبت شده است و در واقع بزرگترین بورس اوراق بهادار در دنیا از لحاظ شرکت های ثبت شده است.

 

اکثر شرکت های ثبت شده در این بازار شرکت هایی با سرمایه ناچیز بوده اند در حالی که میانگین سرمایه این بازار در حدود ۲۹۲ میلیون دلار است .

 

بیشترین ارزش بازار

 

همانطور که قبلا گفته بورس اوراق بهادار نیویورک با ارزش بازاری معادل ۲۰ تریلیون دلار بزرگترین بازار بورس دنیا از لحاظ ارزش بازار محسوب می شود.

 

پس از بورس نیویورک بورس نزدک با ارزش بازاری معادل ۷ تریلیون دلار، بورس لندن با ارزش بازاری معادل ۶ تریلیون دلار، بورس توکیو ۴ تریلیون دلار، شانگهای ۴ تریلیون دلار و هنگ کنگ ۳ تریلیون دلار بزرگترین بورس های دنیا از لحاظ ارزش بازار هستند.

 

بر این اساس، تنها ۱۶ بازار، ارزش بازاری بالاتر از ۱ تریلیون دلار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *