سومین هفته مثبت متوالی بورس در سالجاری به ثبت رسید

خبرگزاری تسنیم: شاخص بورس در حالی این روزها با پشت سر گذاشتن سومین هفته مثبت متوالی معاملاتی تا نزدیکی ارتفاع ۷۵ هزار واحد پیش رفته است که دماسنج بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته اول تیر، بیش از ۸۱۰۰ واحد افت کرده بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ از ابتدای امسال، ۵۳ میلیارد و ۵۱۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۷۰ هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال دادوستد شده که این میزان سهام توسط بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار سرمایه گذار، در چهار میلیون و ۵۵۸ هزار نوبت معاملاتی معامله شده است.
همچنین از ابتدای امسال که بازار سهام ۸۱ روز کاری فعالیت داشته تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۳۱ برگه اوراق مشارکت به ارزش سه هزار و ۴۳۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار به فروش رسیده است.
شاخص بورس نیز که معاملات اولین روز سال ۹۳ را در ارتفاع ۷۹ هزار و ۱۵ واحدی آغاز کرده بود، از ابتدای امسال تاکنون در مجموع با افت ۴۱۷۴ واحدی به عدد ۷۴ هزار و ۸۴۱ واحد رسیده است.
بر پایه این گزارش؛ افت شاخص بورس در حالی این روزها به ۴۱۰۰ واحد در سالجاری رسیده است که دماسنج بازار سهام از ابتدای سال ۹۳ تا پایان هفته اول تیرماه بیش از ۸۱۰۰ واحد افت را به خود دیده بود و در سه هفته گذشته حدود ۴۰۰۰ واحد از تب آن کاسته شده است و این روزها شاهد روند متعادل معاملات در بورس اوراق بهادار هستیم.
همچنین بازار سرمایه سومین هفته مثبت متوالی خود را در حالی با دادوستد یک میلیارد و ۶۸۵ میلیون سهم به ارزش ۴۷۷۶ میلیارد ریال و رشد ۱۰۸۷ واحد شاخص به پایان رساند که دماسنج بازار سهام در سه هفته گذشته از مجموع ۱۴روز معاملاتی ۱۰ روز را با رشد و ۴ روز را با کاهش سپری کرده است.
به عقیده کارشناسان تمدید مذاکرات سیاسی با رویکردی مثبت، برگزاری مجامع و انتشار گزارش‌های به نسبت خوب سه ۳ ماهه شرکتها و حمایت‌هایی چون اعتباردهی به‌ کارگزاران و تغییر مبنای تعیین قیمت پایه محصولات پتروشیمی از ارز مبادله‌ای به ارز آزاد روند متعادل دادوستدها را به معاملات بازار سهام برگردانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *