پیشقدم شدن بانک های خصوصی برای پرداخت تسهیلات اشتغال در مازندران

پیشقدم شدن بانک های خصوصی برای پرداخت تسهیلات

حسن خیریانپور روز پنجشنبه در نشست شورای اشتغال استان ، افزود : بانک های خصوصی سینا و پاسارگاد این تسهیلات را برای طرح های اشتغالزایی به کارآفرینان اشتغال در مناطق محروم و روستایی مازندران پرداخت می کنند.
وی سهم بانک پاسارگاد را ۲۰۰ میلیارد ریال و سینا را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که در مجموع پرداخت حدود ۱۵ درصد از تسهیلات اشتغالزایی را که تاکنون به مازندران ابلاغ شده ، این بانک ها بر عهده دارند.
معاون استاندار مازندران میزان تسهیلات اشتغال سال جاری را که تاکنون به این استان ابلاغ شده ، افزون بر ۲ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
خیریانپور گفت که دولت در مجموع از محل تبصره ۱۸ و بسته رونق اشتغال نیز ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های اقتصادی و صنعتی اشتغالزایی مصوب کرده که به صورت شناور در اختیار استان ها قرار داده می شود.
به گفته وی ، سهم استان ها از محل تسهیلات بسته معرفی طرح های اشتغالزا دارد و هر میزان که طرح معرفی شود در صورت تایید تسهیلات نیز اختصاص داده می شود.
استان مازندران در سال گذشته از محل تسهیلات رونق تولید چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار واحد صنعتی و کشاورزی پرداخت کرد.
در سال گذشته دولت ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید برای کشور مصوب کرده بود که بانک ها حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از این محل به بیش از ۱۶ هزار واحد صنعتی دادند.
براساس آخرین آمار ، نرخ بیکاری در مازندران ۹٫۸ درصد است که نسبت به میانگین کشوری که ۱۲٫۶ درصد اعلام شده ، نرخ بیکاری در این استان حدود ۲٫۸ درصد کمتر است.
مازندران سه میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که در بیش از سه هزار روستا و ۵۸ شهر سکونت دارند.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *