گستردگی اشتغال در مسکن فراتر از سایر حوزه ها است

گستردگی اشتغال در مسکن فراتر از سایر حوزه ها است

سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران با تأکید بر اینکه گستردگی اشتغال در مسکن فراتر از سایر حوزه ها است گفت:برگزاری نمایشگاه ساختمان موجب کوتاه شدن مسیر تولید تا مصرف و کاهش هزینه های تولید ساخت مسکن خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید محمد کریمی ،عضو هیأت رئیسه و سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران در دومین روز از برگزاری نمایشگاه صنعت و ساختمان با مهم خواندن بخش مسکن گفت: یکی از سکوهای بسیار مهم در معرفی و شناسایی توانایی ها و قابلیت های فنی واحدهای تولیدی و خدماتی، نمایشگاه های تخصصی می باشد که قطعاً موجب افزایش سطح اطلاعات و دانش عمومی، علمی و فنی بازدید کنندگان خواهد شد.

وی با بیان اینکه اهمیت بخش مسکن و ارتباط آن با متغیرهای کلان اقتصادی، حلقه های پیشین و پسین گسترده، با سایر بخش ها و فعالیت های اقتصادی به عنوان محرک رشد اقتصادی، این صنعت را از اهمیت ویژه ای برخوردار ساخته است اظهار داشت: گستردگی و نفوذ اشتغال در  این عرصه نسبت به سایر مشاغل بی‌نظیر  است تا جایی که می توان گفت در ایجاد فرصت های شغلی جدید نقش بسزایی دارد. بنابراین هرگونه ارتقاء و پیشرفت در صنعت ساختمان تأثیر جدی بر تمام ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد داشت.

کریمی با تأکید بر اینکه یکی از سکوهای بسیار مهم در معرفی و شناسایی توانایی ها و قابلیت های فنی واحدهای تولیدی و خدماتی، نمایشگاه های تخصصی است گفت: اتاق تعاون ایران برای دوازدهمین سال متوالی هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران را در فضائی بالغ بر ۵۰۰۰۰ متر مربع و با حضور بیش از ۱۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۳۱ کشور در روزهای ۲۱ لغایت ۲۴ مردادماه  سال۱۳۹۶  در محل برگزاری نمایشگاه­های بین المللی تهران  برگزار می کند.

وی با  بیان اینکه این نمایشگاه محلی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری در بخش ساختمان است اظهار داشت: مشارکت گسترده فعالان عرصه ساخت و ساز کشور در این نمایشگاه باعث می شود تا توانمندی های واحدها و بنگاه های مختلف تولیدی به معرض نمایش گذاشته و زمینه برای دست یافتن به بازارهای جدید فراهم شود. برپایی وگسترش چنین نمایشگاه هایی زمینه ساز همکاری تبادل تکنولوژی، مبادلات تجاری وصنعتی بستر مناسبی درجهت رشد و تعالی ایران خواهد بود.

عضو هیأت رئیسه و سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران افزود: برگزاری این نمایشگاه موجب کوتاه شدن مسیر تولید تا مصرف و کاهش هزینه های تولید ساخت مسکن خواهد شد و در نتیجه سهم هزینه مسکن در سبد مصرفی خانوار کاهش یافته و امید به دست یافتنی شدن خرید و ساخت مسکن برای اقشار آسیب پذیر جامعه عملی خواهد شد.

وی در بیان رویکرد اصلی برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران  گفت:  هدف آشنایی تولیدکنندگان با آخرین دستاوردها در جهت ارتقاء کیفیت ساختمان‌ها، کاهش اتلاف انرژی، بالا بردن عمر مفید ساختمان‌ها و کمک به جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و نگاه مدبرانه به نیازها و خواسته های متنوع مشتریان در بازارهای مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *