رکوردزنی مجدد سکه؛ ثبات دلار

رکوردزنی مجدد سکه؛ ثبات دلار

به نظر می‌رسد جهش چشمگیر قیمت سکه با وجود ثبات در قیمت طلا و ارزهای رایج، ناشی از هدایت سرمایه‌ها به سمت بازار سکه باشد. در واقع عدم اطمینان نسبت به سایر سرمایه‌ها منجر شده تا تقاضا برای خرید سکه به عنوان سرمایه قابل اطمینان‌تر افزایش یابد. هرچند این به تنهایی نمی‌تواند این میزان افزایش قیمت سکه را توضیح دهد.

قیمت سکه بهار آزادی که دیروز در نهایت با جهش ۷۰ هزار تومانی به مرز ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسید، امروز با افزایش بیش از ۱۰۰ هزار تومانی به رکورد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. اگرچه در ابتدای روز و در پایین ترین نرخ، قیمت سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان بود.

به همین ترتیب سکه امامی که دیروز رشد چشمگیری داشت و روی نرخ ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار تومان ایستاد، صبح امروز با قیمت ۲ میلیون و۳۳۴ هزار تومان و بعد از ظهر با رکورد قیمتی نزدیک به ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان در بازار سکه معامله شد.

به این ترتیب سکه بهار آزادی و سکه امامی هر دو بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را نسبت به روز قبل تجربه کردند.

تغییر قیمت‌های روزانه نشان می‌دهد نوسان روزانه برای سکه بهار آزادی حدود ۴٫۸ درصد و برای سکه امامی حدود ۴٫۵ درصد بوده است.

قیمت طلا در بازار داخلی با توجه به ثابت ماندن انس طلای جهانی تغییر محسوسی نداشت. دیروز قیمت هر گرم طلا در پایین ترین سطح خود ۱۸۹ هزار و ۳۰۰ تومان و در بالاترین نرخ به ۱۹۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. این میزان بیانگر نوسان روزانه ۱٫۱ درصدی است.

از طرف دیگر در بازار ارز امروز با روند نامحسوس کاهشی قیمت ارزهای رایج مواجه بودیم. شنبه قیمت رسمی دلار ۴۲۲۱ تومان بود و امروز نیز همین نرخ از سوی بانک مرکزی به عنوان نرخ رسمی دلار اعلام شد. دلار سلیمانیه نیز با همان نرخ ۶ هزار و ۳۷۰ تومان معامله می‌شود.

بازار ارز هفته خود را با رشد قیمت اغلب ارزهای رایج آغاز کرد اما امروز سیر نزولی در پیش گرفت. اگرچه این میزان تغییر چندان چشمگیر نبود. اغلب ارزهای رایج نسبت به نرخ دیروز خود کاهش حدود ۲ درصدی داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *