رکودی چندین ساله در انتظار بازار مسکن

رکودی چندین ساله در انتظار بازار مسکن

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید با استفاده از ابزارهای مشخص نرخ مسکن را به کانال منطقی و متعادل نزدیک کند، افزود: گرانی فراورده های ساختمانی، تنش های قیمتی موجود در بازارهای موازی و همچنین بحث تعدیل نرخ سود بانکی از مواردی است که قیمت غیرمنطقی در بازار مسکن را رقم زده است.

دولت با ارایه بسته های سیاستی-حمایتی تامین مسکن در کشور را تسهیل کند

کیان پور با تاکید بر اینکه دولت باید با ارایه بسته های سیاستی-حمایتی تامین مسکن را در کشور تسهیل کند، تصریح کرد: نظارت بیشتر بر معاملات مسکن یکی از راهکارهایی است که از اعمال قیمت های خارج از عرف در بازار جلوگیری می کند.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص ضرورت دست نگه داشتن مردم برای خرید مسکن، گفت: با توجه به اینکه قیمت ها کاذب افزایش یافته اما باید بدانیم که تغییری در آمار خرید و فروش مسکن رخ نداده و میزان معاملات رشد نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه لازمه واقعی سازی قیمت مسکن در بازار وجود زیرساخت های لازم است، افزود: یکی از دلایل بزرگ شدن معضل تامین مسکن در کشور کاهش ارزش پول ملی است و تا زمانی که دولت تدبیری برای این مهم نداشته باشد توفیقی در بهبود وضعیت بازار رخ نخواهد داد.

کاهش ارزش پول ملی وضعیت مسکن را حادتر کرد

وی ادامه داد: در ماه های اخیر ارزش پول ملی به شدت کاهش یافته از این رو دولت برای تنظیم بازار در بخش های مختلف باید به حفظ ارزش پول ملی اقدام کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه وضعیت فعلی بازار مسکن نشان می دهد که بازار برای رکودی چندین ساله خود را آماده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *