حدود 67 میلیون سهم در بورس آذربایجان غربی معامله شد

حدود ۶۷ میلیون سهم در بورس آذربایجان غربی معامله شد

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه طی هفته گذشته بیش از ۶۷ میلیون و ۷۴۳ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی معامله شد، گفت: ارزش معاملات بورسی در هفته گذشته بیش از ۳۰۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

وحید جوادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما شاخص کل بازار بورس را مثبت اعلام کرد و افزود: شاخص کل بازار بورس در هفته گذشته با ۱۵ هزار و ۱۵۱ واحد افزایش در مقایسه با هفته قبل به رقم ۱۲۳ هزار و ۹۵۱ واحد رسید.
وی افزود: شاخص کل بازار فرابورس نیز با ۱۹۶ واحد افزایش نسبت به هفته قبل به رقم یکهزار و ۴۲۸ واحد رسید.
وی با بیان اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم بیش از ۱۶۷ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کرد، اضافه کرد: نمایندگی شرکت کارگزاری بورسیران بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۳۷ درصد به خود اختصاص داد.
جوادی با اشاره به اینکه ۴۲ درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی هفته گذشته سهام شرکت اسناد خزانه اسلامی با ۱۷ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.
مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی هفته گذشته ۱۴۲ کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای آذربایجان غربی صادر شد.
به گزارش ایرنا بورس منطقه ای آذربایجان غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *