نکات اقتصادی ضروری برای والدین جدید

url44
 تراز: تولد کودک یکی از زیباترین، اما پرخرج‌ترین مسایل زندگی مشترک یک زوج محسوب می‌شود که با رعایت نکاتی کوچک می‌توان بسیاری از این هزینه‌های ناخواسته را کاهش داد.

به گزارش تراز تولد یک نوزاد با وجود تمام زیبایی‌های خود سختی‌هایی را نیز به همراه دارد.
علاوه بر بی‌خوابی‌های شبانه، بیماری و غیره، یک لیست جدید از هزینه‌ها نیز به بودجه خانواده افزوده می‌شود که این هزینه‌ها شامل هزینه خوراک، پوشاک، مهد، پوشک، هزینه درمان و … می‌باشد.

مشاورین اقتصادی راهکارهایی را برای کاهش فشار مالی این مرحله از زندگی ارائه کرده‌اند که به شرح زیر می‌باشد:

۱.وسایل بدون جنسیت بخرید.

اگر هنوز اقدام به خرید وسایل نکرده‌اید، سعی کنید رنگ‌های خنثی را برای خریدهای خود انتخاب کنید تا بتوانید همان وسایل را برای کودک بعدی نیز استفاده کنید.
از این طریق قسمت بزرگی از هزینه‌های کودکتان کاهش می‌یابد، مخصوصا اگر این راهکار را برای وسایل گران‌قیمت‌تر نظیر کالسکه، صندلی ماشین و … به‌کار ببرید.

۲.از وسایلی چند کاربردی استفاده کنید.

سعی کنید وسایلی را که برای مدت بیشتر قابلیت استفاده‌دارند، انتخاب کنید.
به عنوان مثال امروزه وسایل مختلفی نظیر تخت‌های نوزاد که قابلیت تبدیل به تخت نوجوان نیز دارند، در بازار موجود می‌باشد.
همچنین لباس‌هایی نیز وجود دارند که با داشتن دکمه‌های بیشتر، امکان استفاده برای سایزهای مختلف را دارا می‌باشند، با انتخاب این دسته از وسایل می‌توانید تا مقدار زیادی از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

۳.وسایل غیرضروری را حذف کنید.

گروهی از وسایل مانند صندلی غذاخوری از جمله وسایل غیرضروری برای کودک محسوب می‌شوند که می‌توانید با حذف این گزینه‌ها و یا خرید اجناس دست دوم و یا ارزان‌تر برای آنان، تا حد زیادی در بودجه خود صرفه‌جویی کنید.

بعضی از وسایل مانند ساک‌های نوزاد مارکدار نیز هزینه زیادی را برای خانواده‌ها به همراه دارند که می‌توانید به جای هزینه برای آنان، از کوله‌ها و یا ساک‌های موجود در منزل استفاده کرده و حتی با وسایل ارزان نظیر دکمه و یا برچسب آن‌ها را زیباتر کنید.

۴. کم هزینه‌تر خرید کنید.

هزینه برخی از وسایل، خصوصا لباس که کودک به سرعت رشد کرده و امکان استفاده زیاد از آن ها را نخواهد داشت، جزو هزینه‌هایی است که پرداخت آن برای بسیاری از افراد سنگین می‌باشد.
می‌توانید برای تهیه لباس‌ها با هزینه مناسب‌تر، خارج از فصل خرید کنید و یا اینکه در زمان حراج، انتخاب‌های اقتصادی داشته‌باشید.

۵.باهنر خود دکور طراحی کنید.

به جای هزینه سنگین برای دکوراسیون اتاق کودک، سعی کنید با استفاده از هنر خود اتاق کودکتان را به بهترین نحو و با اجناس ارزان طراحی کنید.

تلاش کنید طرح‌های گران‌قیمت اینترنتی و یا مهدکودک‌ها را فراموش کرده و با وسایل ارزان، دکورهای زیبایی را برای اتاق کودک خود طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *